XV kolejka Ekstraligi

14.05.2022 : Ekstraliga – XV kolejka
 
OKS Skra Warszawa v RC Orkan Sochaczew  12:12 (12:9)  /Łukasz Jasiński, Michał Jaczek, Daniel Kowalski/
Punkty Skra: Siokivaha Taufui Halaifuana 7 (P, pd), Arkadiusz Janeczko 5 (P).
Punkty Orkan: Peter Steenkamp 12 (4K).
Żółte kartki: Cyprian Majcher, Tomasz Gołąb, Ksawery Struss (wszyscy Skra), Remann Baumann (Orkan).
 
Edach Budowlani Lublin v Posnania Poznań  71:14 (38:0)  /Tomasz Stępień, Emil Kozioł/
Punkty Budowlani: Grzegorz Szczepański 25 (5P), Marzuo Maarman 10 (2P), Hardus Pretorius 10 (2P), Nkululeko Ndlovu 10 (5pd), Kuziwakwashe Kazembe 6 (3pd), Stanisław Kasprzak 5 (P), Michał Mosur 5 (P).
Punkty Posnania: Dawid Kinast 5 (P), Jesus Canizales 5 (P), Oskar Dębiński 4 (2pd).
Żółta kartka: Piotr Więckowski (Budowlani).
 
15.05.2022 : Ekstraliga – XV kolejka
 
RC Lechia Gdańsk v MKS Ogniwo Sopot  23:38 (9:24)  /Adrian Pawlik, Bartłomiej Gwozdecki, Daniel Kowalski/
Punkty Lechia: Paweł Boczulak 13 (2pd, 3K), Marek Płonka Jr 5 (P), Krzysztof Smoliński 5 (P).
Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 11 (4pd, K), Dwayne Burrows 10 (2P), Wiktor Wilczuk 5 (P), Robert Olszewski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P), Jakub Możejko 2 (pd).
Żółta kartka: Sebastian Misiak (Ogniwo).
 
Awenta Pogoń Siedlce v Master Pharm Rugby Łódź SA  21:23 (9:10)  /Przemysław Filar, Eryk Bobryk, Mateusz Krasuski/
Punkty Pogoń: Mamuka Chanchibadze 11 (pd, 3K), Igor Pątek 5 (P), Filip Skup 5 (P).
Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 8 (pd, 2K), Vitalii Kramarenko 5 (P), Oleksandr Shevchenko 5 (P), Tevita Soafa 5 (P).
Żółta kartka: Michał Mirosz (Master Pharm).
 
RzKS Juvenia Kraków v RC Arka Gdynia  52:28 (35:14)  /Mateusz Ingarden, Grzegorz Michalik, Janusz Wilk/
Punkty Juvenia: Rian van Zyl 20 (4pd, 4K), Marcin Morus 15 (3P), Marcin Dorywalski 5 (P), Nykyta Hostiuk 5 (P), Sam Phiri 5 (P), Arsenii Pastukhov 2 (pd).
Punkty Arka: Anton Shashero 11 (P, 3pd), KP 7, Jakub Kuzimski 5 (P), Oskar Zypper 5 (P).
Żółte kartki: Jakub Syska, Patryk Sakwa (obaj Juvenia), Adam Litwińczuk, Anton Shashero (obaj Arka).

Wielkie emocje w Siedlcach

XV kolejka Ekstraligi – sobota 14.05.2022 g.16,00
Awenta Pogoń Siedlce v Master Pharm Rugby Łódź 21:23 (9:10) Sędzia: Przemysław Filar (liniowi okręgowi)
Punkty Pogoń Siedlce: Mamuka Chanchibadze 11 (pd, 3K), Igor Pątek 5 (P), Filip Skup 5 (P).
Punkty Master Pharm Rugby Łódź: Kamil Brzozowski 8 (pd, 2K), Vitalii Kramarenko 5 (P), Oleksandr Shevchenko 5 (P), Tevita Soafa 5 (P).
Żółta kartka: Michał Mirosz (Master Pharm Rugby Łódź).
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramarenko , 2. Cezary Plesiński, 3. Toma Mchedlidze (37`Robert Kacprowicz), 4. Piotr Karpiński (12`Szymon Witkowski), 5. Oleksandr Shevchenko, 6. Davit Nibladze (65`Maciej Orłowski), 7. Tevita Soafa (65`Patryk Olejnik), 8. Michał Mirosz, 9. Paweł Urbaniak, 10. Kamil Brzozowski, 11. Przemysław Serafin, 12. Hubert Lewandowski, 13. Przemysław Dobijański, 14. Damian Wlaźlak,15. Krystian Pogorzelski
Rezerwa: 16. Grzegorz Dułka
Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski
Kierownik: Grzegorz Białkowski, Fizjoterapeuta: Adam Żok

Udana premiera nowych koszulek

Nareszcie nadszedł czas na pokaz nowych koszulek meczowych i była to bardzo udana premiera. Oficjalna prezentacja opóźniła się ze względu na grę w poprzednich meczach Posnanii i Orkana w podobnych ciemnych strojach. Zdaniem wszystkich obserwatorów zawodnicy prezentowali się bardzo efektownie, a my wygraliśmy po ciężkiej walce ze Skrą Warszawa.
Projektantem i wykonawcą koszulek jest oczywiście nasz partner techniczny Keeza, którego wszystkim polecamy.

XIV kolejka Ekstraligi

07.05.2022 : Ekstraliga – XIV kolejka
 
Edach Budowlani Lublin v RzKS Juvenia Kraków  40:14 (25:7)  /Dariusz Reks, Michał Jaczek, Jakub Siwiec/
Punkty Budowlani: Nkululeko Ndlovu 10 (P, pd, K), Barend Potgieter 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Stanisław Kasprzak 5 (P), Robizon Kelberashvili 5 (P), Kuziwakwashe Kazembe 5 (pd, K).
Punkty Juvenia: Peet Vorster 5 (P), Marcin Morus 5 (P), Riaan Van Zyl 4 (2pd).
Żółte kartki: Gerhardus Pretorius, Stanisław Kasprzak (obaj Budowlani).
 
Posnania Poznań v RC Orkan Sochaczew  28:52 (7:26)  /Adrian Pawlik, Dominik Jastrzębski/
Punkty Posnania: Bartosz Kubalewski 10 (2P), Daniel Gdula 7 (P,pd), Oskar Dębiński 6 (3pd), Jesus Canizales 5 (P).
Punkty Orkan: Peter Steenkamp 17 (P, 6pd), Andre Meyer 10 (2P), Rehann Baumann 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P), Danco Burger 5 (P), Kacper Wróbel 5 (P), Michał Szwarc 5 (P).
Żółte kartki: Dawid Kinast (Posnania), Michał Szwarc (Orkan).
 
Master Pharm Rugby Łódź SA v Up Fitness Skra Warszawa  30:29 (17:12)  /Tomasz Stępień, Grzegorz Michalik/
Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2K), Przemysław Serafin 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Fakasiia Tevita Soafa 5 (P).
Punkty Skra: Paul Fihaki 9 (P, 2pd), Martin Mangongo 5 (P), Bercho Botha 5 (P), Ksawery Struss 5 (P), Jonathan O’Neill 5 (P).
 
MKS Ogniwo Sopot v Awenta Pogoń Siedlce  48:14 (24:7)  /Mateusz Ingarden, Monika Macoń, Emil Kozioł/
Punkty Ogniwo: Michał Haznar 18 (2P, 4pd), Mateusz Plichta 10 (P), Oleksandr Czasowski 5 (P), Robert Olszewski 5 (P), Irlaki Tsivtsivadze 5 (P), Łukasz Anuszkiewicz 5 (P).
Punkty Pogoń: Tomasz Bienacki 5 (P), Adrian Chróściel 5 (P), Mamuka Chanchibadze 4 (2pd).
Żółte kartki: Dmytro Mokretsov, Łukasz Anuszkiewicz (obaj Ogniwo), Eduard Vertyletskyj, Kacper Skup (obaj Pogoń).
 
08.05.2022 : Ekstraliga – XIV kolejka
 
RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk  22:22 (15:10)  /Dominik Jastrzębski, Daniel Skonieczny, Tomasz Stępień/
Punkty Arka: Dawid Banaszek 7 (2pd, K), Szymon Sirocki 5 (P), Anton Shashero 5 (P), Piotr Bojke 5 (P).
Punkty Lechia: Robert Wójtowicz 5 (P), Zavien Klaasen 5 (P), Paweł Boczulak 5 (pd, K), Kewin Bracik 5 (P), Rafał Janeczko 2 (pd).

Cenna wygrana ze Skrą

XIV kolejka Ekstraligi 07.05.2022 MOSiR Łodzianka
Master Pharm Rugby Łódź SA v Up Fitness Skra Warszawa 30:29 (17:12)
Sędziowie: Tomasz Stępień, Grzegorz Michalik, okręgowy Adam Kociński
Punkty Master Pharm Rugby Łódź: Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2K), Przemysław Serafin 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P), Tevita Soafa 5 (P).
Punkty Skra Warszawa: Paul Fihaki 9 (P, 2pd), Martin Mangongo 5 (P), Bercho Botha 5 (P), Ksawery Struss 5 (P), Jonathan O’Neill 5 (P).
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramarenko
2. Cezary Plesiński
3. Toma Mchedlidze (58`Robert Kacprowicz)
4. Piotr Karpiński (60`Patryk Olejnik)
5. Oleksandr Shevchenko (72`Grzegorz Dułka)
6. Davit Nibladze
7. Tevita Soafa (24`Szymon Witkowski)
8. Michał Mirosz
9. Paweł Urbaniak
10. Kamil Brzozowski
11. Hubert Lewandowski
12. Adrian Seerane (1`Przemysław Serafin)
13.Przemysław Dobijański
14. Damian Wlaźlak
15. Krystian Pogorzelski
Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski
Kierownik: Grzegorz Białkowski
Lekarz: Adam Kwapisz
Fizjoterapeuta: Adam Żok
Skład Up Fitness Skra Warszawa:
1. Michał Majcher (55`Tomasz Gołąb)
2 .MarcinMaciejewski
3. Sebastian Kostałkowski
4. Arkadiusz Janeczko (76`Michał Kępa)
5. Mateusz Gołuchowski (66`Maciej Matusewicz)
6. Jan Cal
7. Jonathan O`Neill
8. Berho Botha
9. Ksawery Struss
10. Paul Fihaki
11. Martin Mangogo
12. Sikiovaha Halaifonua
13. Kamil Matysiak (55`Maciej Kacprzak)
14. Szymon Twardowski (46`Daniel Żółkowski)
15. Violeti Kolo
Trenerzy: Łukasz Nowosz, Tomasz Borowski
Kierownik: Patryk Szwarc
 

 

XIII kolejka Ekstraligi

23.04.2022 : Ekstraliga – XIII kolejka
 
Up Fitness Skra Warszawa v MKS Ogniwo Sopot 13:25 (8:13)
Sędziowie: Łukasz Jasiński, Bartłomiej Gwozdecki, Daniel Skonieczny
Mecz o Trofeum im. Aleksieja Cybko
Punkty Skra: Siokivaha Taufui Halaifuana 8 (P, K), Martin Mangongo 5 (P).
Punkty Ogniwo: Mateusz Mrowca 10 (2P), Wojciech Brzezicki 5 (P), Adam Piotrowski 5 (P), Michał Haznar 5 (pd, K).
 
RC Lechia Gdańsk v Edach Budowlani Lublin 41:36 (21:12)
Sędziowie: Tomasz Stępień, Dominik Jastrzębski, Dariusz Pawlicki
Punkty Lechia: Paweł Boczulak 21 (3pd, 5K), Jason Makhari 15 (3P), Kewin Bracik 5 (P).
Punkty Budowlani: Marzuo Maarman 20 (4P), KP 7, Michał Węzka 5 (P), Nkululeko Ndlovu 4 (2pd).
Żółta kartka: Jerzy Wojnicz (Lechia).
 
RzKS Juvenia Kraków v RC Posnania Poznań 14:25 (7:14)
Sędziowie: Dariusz Reks, Grzegorz Michalik, Maciej Porębski
Punkty Juvenia: Sam Phiri 5 (P), Grzegorz Gołębiowski 5 (P), Riaan van Zyl 2 (pd), Arsenii Pastukhov 2 (pd).
Punkty Posnania: Daniel Gdula 15 (P, 2pd, 2K), Dawid Najdul 10 (2P).
Żółte kartki: Thulani Sithole (Juvenia), Carlos Canizales, Arkadiusz Białachowski (obaj Posnania).
 
24.04.2022 : Ekstraliga – XIII kolejka
 
RC Orkan Sochaczew v Master Pharm Rugby Łódź SA 22:20 (3:13) Sędziowie: Mateusz Ingarden, Emil Kozioł, Dariusz Pawlicki
Punkty Orkan: Peter Steenkamp 12 (P, 2pd, K), Michał Polakowski 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P).
Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2K), Michał Mirosz 5 (P), Polomea Finau 5 (P).
Żółte kartki: Jakub Budnik (Orkan), Cezary Plesiński (Master Pharm).
 
Awenta Pogoń Siedlce v RC Arka Gdynia 32:20 (13:13)
Sędziowie: Dominik Jastrzębski, Daniel Kowalski, Przemysław Filar
Punkty Pogoń: Mamuka Chanchibadze 12 (3pd, 2K), Kacper Skup 10 (2P), Bartłomiej Bareja 5 (P), Eduard Vertyletskyj 5 (P).
Punkty Arka: Anton Shashero 10 (2pd, 2K), Patrick Steindl 5 (P), Elden Shoeman 5 (P).
Żółte kartki: Łukasz Korneć (Pogoń), Daniel Podolski (Arka).

Zacięty mecz w Sochaczewie

Sochaczew, 24.04.2022 godz.13,51 – XIII kolejka Ekstraligi
RC Orkan Sochaczew v Master Pharm Rugby Łódź 22:20 (3:13)
Sędziowie: Mateusz Ingarden, Emil Kozioł, Dariusz Pawlicki
Punkty Orkan Sochaczew: Peter Steenkamp 12 (P, 2pd, K), Michał Polakowski 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P).
Punkty Master Pharm Rugby Łódź: Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2K), Michał Mirosz 5 (P), Polomea Finau 5 (P).
Żółte kartki: Jakub Budnik (Orkan), Cezary Plesiński (Master Pharm).
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramerenko,
2. Cezary Plesiński,
3. Toma Mchedlidze (65`Robert Kacprowicz),
4. Piotr Karpiński (66`Szymon Witkowski),
5. Oleksandr Shevchenko,
6. Davit Nibladze (60`Maciej Orłowski),
7. Tevita Soafa,
8. Michał Mirosz,
9. Paweł Urbaniak,
10. Kamil Brzozowski,
11. Przemysław Serafin (72`Patryk Olejnik),
12. Polomea Finau,
13. Przemysław Dobijański,
14. Damian Wlaźlak,
15. Hubert Lewandowski.
Rezerwa: Grzegorz Dułka
Trenerzy: Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski
Kierownik: Grzegorz Białkowski
Fizjoterapeuta: AdamŻok
Zawodnicy meczu (wybór trenerów): Polomea Finau z Łodzi i Peter Steenkamp z Sochaczewa. 

Porażka w Poznaniu

Sobota 16.04, godz.13,00 Posnania Poznań v Master Pharm Rugby Łódź SA  29:22 (7:12)  
Sędziowie: Tomasz Stępień, Daniel Kowalski, Dariusz Pawlicki
Punkty Posnania Poznań: Daniel Gdula 14 (P, 3pd, K), Jesus Canizales 5 (P), Michał Wrona 5 (P), Oskar Dębiński 5 (P).
Punkty Master Pharm Rugby Łódź: Michał Mirosz 15 (3P), Przemysław Dobijański 5 (P), Kamil Brzozowski 2 (pd).
Mieliśmy spory problem z zestawieniem składu, bo w meczu z Ogniwem kontuzji doznali zawodnicy: Mateusz Matyjak, Adrian Seerane, Piotr Karpiński i ich stan zdrowia nie pozwalał na występ w Poznaniu. Za 3 żółte kartki pauzował Tevita Soafa, nie mógł zagrać chory Patryk Olejnik. Do składu co prawda  powrócili po kontuzji Oleksandr Shevchenko oraz Krystian Pogorzelski (w ostatnim meczu zastępował go na zasadzie medical jokera Polomea Finau), ale na ławce rezrwowych był tylko Grzegorz Dułka i przygotowany do gry  trener Szyburski. Mecz był wyrównany, nie wykorzystaliśmy pierwszej połowy z wiatrem, zabrakło też skuteczności w kilku dogodnych sytuacjach.
 
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
  1. Vitalii Kramarenko 
  2. Cezary Plesiński
  3. Toma Mchedlidze
  4. Robert Kacprowicz
  5. Oleksandr Shevchenko
  6. Davit Nibladze
  7. Szymon Witkowski
  8. Michał Mirosz
  9. Paweł Urbaniak
  10. Kamil Brzozowski
  11. Przemysław Serafin
  12. Hubert Lewandowski
  13. Przemysław Dobijański
  14. Damian Wlaźlak
  15. Krystian Pogorzelski

Rezerwa: Grzegorz Dułka, Przemysław Szyburski

Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski

Kierownik: Grzegorz Białkowski

Fizjoterapeuta: Adam Żok


 

XII kolejka Ekstraligi

16.04.2022 : Ekstraliga – XII kolejka
 
Posnania Poznań v Master Pharm Rugby Łódź SA  29:22 (7:12)  /Tomasz Stępień, Daniel Kowalski, Dariusz Pawlicki/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 14 (P, 3pd, K), Jesus Canizales 5 (P), Michał Wrona 5 (P), Oskar Dębiński 5 (P).
Punkty Master Pharm: Michał Mirosz 15 (3P), Przemysław Dobijański 5 (P), Kamil Brzozowski 2 (pd).
 
MKS Ogniwo Sopot v RC Orkan Sochaczew  11:21 (3:9)  /Dominik Jastrzębski, Bartłomiej Gwozdecki, Łukasz Jasiński/
Punkty Ogniwo: Jakub Możejko 6 (2K), Mateusz Plichta 5 (P).
Punkty Orkan: Peter Steenkamp 11 (pd, 3K), Edwin Jansen 5 (P), Danco Burger 5 (P).
Żółte kartki: Artem Zarovnyi, Rehann Bauman (obaj Orkan).
 
Edach Budowlani Lublin v Awenta Pogoń Siedlce  33:13 (21:3)  /Przemysław Filar, Grzegorz Michalik, Jakub Woźniak/
Punkty Budowlani: Nkululeko Ndlovu 8 (4pd), Michał Węzka 5 (P), Kazembe Kuziwakwashe 5 (P), Gerhardus Pretorius 5 (P), Berend Potgieter 5 (P),  Marzuo Maarman 5 (P).
Pogoń: Adam Dudek 5 (P), Kacper Skup 5 (P), Mamuka Chanchibadze 3 (K).
Żółte kartki: Gerhardus Pretorius, Nkululeko Ndlovu (obaj Budowlani), Isitolo Tuumotooa (Pogoń). 
 
RzKS Juvenia Kraków v RC Lechia Gdańsk  16:12 (8:12)  /Adrian Pawlik, Mateusz Ingarden, Janusz Wilk/
Punkty Juvenia: Riaan van Zyl 11 (P, 2K), Arsenii Pastukhov 5 (P).
Punkty Lechia: Jason Makhari 5 (P),  Olaf Niespodziany 5 (P), Paweł Boczulak 2 (pd).
Żółte kartki: Sam Phiri (Juvenia), Grzegorz Buczek, Paweł Boczulak (obaj Lechia).
 
RC Arka Gdynia v Up Fitness Skra Warszawa  19:45 (12:24)  /Dariusz Reks, Daniel Skonieczny, Michał Jaczek/
Punkty Arka: Anton Shashero 9 (P, 2pd), Łukasz Kasperek 5 (P), Karol Lipski 5 (P).
Punkty Skra: Siokivaha Taufui Halaifuana 13 (P, 4pd), Bercho Botha 10 (2P), Martin Mangongo 7 (P, pd), Ksawery Struss 5 (P), Sebastian Kostałkowski 5 (P), Marcin Maciejewski 5 (P).

Koszulki meczowe Akademii Rugby

Rozwija się nasza młodzież szkolona w Akademii Rugby Budowlani Rugby SA. Treningi zespołów dziecięco – młodzieżowych nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów. Działalność Akademii wspiera już od roku firma farmaceutyczna z Poznania – producent polskich leków z wieloletnią tradycją – BIOFARM. Dzięki łódzkiej drukarni OLTOM młodzi zawodnicy Akademii otrzymali nowe stroje treningowe i meczowe. Wodę na zawody i treningi zespołu Ekstraligi oraz Akademii zapewnia PRIMAVERA. Na strojach znalazły się logotypy naszych sponsorów: BIOFARM, OLTOM, PRIMAVERA. Oczywiście na strojach sportowych nie mogło zabraknąć logo miasta ŁÓDŹ. Dziękujemy za wsparcie !