ŻYCZENIA OD ZESPOŁU

Przedstawiamy okazjonalną grafikę klubową z życzeniami na Święta oraz Nowy Rok. Grafika z życzeniami oraz druga z zaproszeniem na wigilię klubową została przygotowana przez współpracującego z nami Michała Lubochę z firmy sponsorskiej Bio Medical Pharma.


 

Kalendarz klubowy 2022

Podczas wigilii klubowej zaprezentowany został kalendarz klubowy. Perfekcyjne wykonanie kalendarza to tradycyjnie od lat zasługa Krzysztofa Roguza – Awantgarde Druk, któremu przy okazji bardzo dziękujemy. Opracowanie graficzne Mateusz Kapciak, zdjęcie zbiorowe uzyskane dzięki uprzejmości firmy Immergas.


 

Wigilia Klubowa

We wtorek 21 grudnia w restauracji NA ZDROWIE odbyło się uroczyste przedświąteczne spotkanie zespołu ekstraligi, w którym uczestniczyli  przedstawiciele władz Spółki,  firm sponsorskich oraz przyjaciół Budowlani Rugby SA. Ze względu na złożoną sytuację epidemiczną ilość uczestników klubowej wigilii została ograniczona do 50 osób. W spotkaniu uczestniczył również ks kapelan sportu łódzkiego Paweł Miziołek, który celebrował uroczystość.


 

Kalendarz rozgrywek wiosna 2022

26-30.01.2021
KNM R15 konsultacja
 
26/27.02.2021
mecze zaległe z rundy jesiennej
 
zaległa VI kolejka 05/06.03.2021
Posnania Poznań v Edach Budowlani Lublin
RC Arka Gdynia v RzKS Juvenia Kraków
MKS Ogniwo Sopot v RC Lechia Gdańsk
Master Pharm Rugby Łódź v Awenta Pogoń Siedlce
RC Orkan Sochaczew v Up Fitness Skra Warszawa
 
X kolejka 12/13.03.2022
Posnania Poznań v MKS Ogniwo Sopot
RC Arka Gdynia v Master Pharm Rugby Łódź
Edach Budowlani Lublin v RC Orkan Sochaczew
RzKS Juvenia Kraków v Up Fitness Skra Warszawa
RC Lechia Gdańsk v Awenta Pogoń Siedlce
 
KNM R15 RET 14-19.03.2022
 
MPS R7 III 26/27.03.2021
 
XI kolejka 02/03.04.2022
RC Lechia Gdańsk v Posnania Poznań
Awenta Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków
Up Fitness Skra Warszawa v Edach Budowlani Lublin
RC Orkan Sochaczew v RC Arka Gdynia
Master Pharm Rugby Łódź v MKS Ogniwo Sopot
 
KNM R15 RET 4-9.04.2022
 
XII kolejka 16.04.2022
Posnania Poznań v Master Pharm Rugby Łódź
MKS Ogniwo Sopot v RC Orkan Sochaczew
RC Arka Gdynia v Up Fitness Skra Warszawa
Edach Budowlani Lublin v Awenta Pogoń Siedlce
RzKS Juvenia Kraków v RC Lechia Gdańsk
 
XIII kolejka 23/24.04.2022
RzKS Juvenia Kraków v Posnania Poznań
RC Lechia Gdańsk v Edach Budowlani Lublin
Awenta Pogoń Siedlce v RC Arka Gdynia
Up Fitness Skra Warszawa v MKS Ogniwo Sopot
RC Orkan Sochaczew v Master Pharm Rugby Łódź
 
MPS R7 IV 30.04/01.05.2021
 
XIV kolejka 07/08.05.2022
Posnania Poznań v RC Orkan Sochaczew
Master Pharm Rugby Łódź v Up Fitness Skra Warszawa
MKS Ogniwo Sopot v Awenta Pogoń Siedlce
RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk
Edach Budowlani Lublin v RzKS Juvenia Kraków
 
XV kolejka 14/15.05.2022
Edach Budowlani Lublin v Posnania Poznań
RzKS Juvenia Kraków v RC Arka Gdynia
RC Lechia Gdańsk v MKS Ogniwo Sopot
Awenta Pogoń Siedlce v Master Pharm Rugby Łódź
OKS Skra Warszawa v RC Orkan Sochaczew
 
KNM R7 Konsultacja 18-22.05.2021
 
XVI kolejka 28/29.05.2022
Posnania Poznań v Up Fitness Skra Warszawa
RC Orkan Sochaczew v Awenta Pogoń Siedlce
Master Pharm Rugby Łódź v RC Lechia Gdańsk
MKS Ogniwo Sopot v RzKS Juvenia Kraków
RC Arka Gdynia v Edach Budowlani Lublin
 
XVII kolejka 04/05.06.2021
RC Arka Gdynia v Posnania Poznań
Edach Budowlani Lublin v MKS Ogniwo Sopot
RzKS Juvenia Kraków v Master Pharm Rugby Łódź
RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew
Awenta Pogoń Siedlce v Up Fitness Skra Warszawa
 
XVIII kolejka 11/12.06.2022
Posnania Poznań v Awenta Pogoń Siedlce
Up Fitness Skra Warszawa v RC Lechia Gdańsk
RC Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków
Master Pharm Rugby Łódź v Edach Budowlani Lublin
MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia
 
FINAŁ EKSTRALIGI 25/26.06.2022
 
MKM R7 ME 25/26.06.2022
 
Baraż 02/03.07.2022
MKM R7 ME 02-03.07.2022
 
KNM R7 Eliminacje PŚ 16-17.07.2021

Ruszyły treningi

W środę 9 grudnia wznowione zostały zajęcia zespołu ekstraligi. Tym razem miesięczna przerwa treningowa była dłuższa niż zwykle, ale wynikało to z bardzo ciężkiej rundy jesiennej. W pierwszym okresie przygotowań do rundy  wiosennej treningi będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Miejscem treningów będzie  nasza stała baza szkoleniowa VERA SPORT, czyli duży i doskonale wyposażony ośrodek  z którym jesteśmy związani od wielu lat.


 

RET: Polska – Szwajcaria 37:25

W swoim trzecim spotkaniu sezonu 2021/2022 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski seniorów w Rugby XV wygrała w Warszawie ze Szwajcarią 37:25 kończąc rundę jesienną na pozycji niepokonanego lidera.
 
W pierwszych minutach nasz zespół dominował na boisku, po raz pierwszy wprawdzie kopali w aut dążąc do przyłożenia, ale po raz drugi w 3 minucie Wojciech Piotrowicz kopał już na bramkę i objęliśmy prowadzenie 3:0. Trzy minuty później mieliśmy pierwsze przyłożenie, Piotr Zeszutek zagrał szeroko na skrzydło do Rossa Cooke, który zdobył piątkę przy linii bocznej. Wprawdzie z trudnej pozycji Piotrowicz nie podwyższył, ale prowadziliśmy 8:0. Nasz kopacz „zrehabilitował” się w 17 minucie, trafił z rzutu karnego na 11:0. Kolejne minuty przyniosły kontrę Szwajcarów, krótką przewagę zakończyli przyłożeniem Christiana Rohriga i podwyższeniem Julesa Porchera na 11:7. Po pół godziny gry Piotrowicz kopnął kolejnego karnego i zwiększyliśmy przewagę na 14:7. Po wznowieniu solową akcję wyprowadził Michał Haznar i … zgubił piłkę szarżowany na polu punktowym, zrehabilitował się minutę później przedarł się na pole i przyłożył, a Piotrowicz podwyższył na 21:7. Ostatnie słowo należało do gości, po rozegraniu rzutu wolnego na pole przedarł się potężny Vincent Vial, a po podwyższeniu Porchera na 21:14 sędzia Eki Fanlo zakończył pierwszą połowę spotkania.
 
Na punkty po przerwie czekaliśmy prawie kwadrans, niestety były to punkty dla Szwajcarii, Porcher kopiąc karnego zmniejszył przewagę na 21:17, ale kilka minut później było 27:17 po celnych kopach Piotrowicza, w tym drugim z połowy boiska. Goście nie złożyli broni, Porcher kopiąc karnego doprowadził ponownie do kontaktowego wyniku 27:20, ale w 70 minucie Piotrowicz odpowiedział strzałem na 30:20. Decydująca o zwycięstwie akcja została przeprowadzona w 75 minucie, w podbramkowej sytuacji Szwajcarzy wykonali obronne przyłożenie za co sędzia podyktował młyn i po nim przyłożył Piotr Zeszutek, a Piotrowicz podwyższył na 37:20. Sędzia wprawdzie doliczył 5 minut za przerwy w grze i Jess Roberson przyłożył gdy Polska grała w czternastu po żółtej kartce Krystiana Olejka, ale zwycięstwo było nasze 37:25!
 
Rugby Europe Trophy: Warszawa, 20.11.2021
Polska v Szwajcaria  37:25 (21:14)
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 22 (2pd, 6K), Ross Cooke 5 (P), Michał Haznar 5 (P), Piotr Zeszutek 5 (P).
Punkty Szwajcaria: Jules Porcher 10 (2pd, 2K), Christian Rohrig 5 (P), Vincent Vial 5 (P), Jess Roberson 5 (P).
Żółta kartka: Krystian Olejek (Polska).
Skład Polski: Thomas Fidler (66 Quentin Cieśliński), Kamil Bobryk (45 Grzegorz Buczek, 74 Kamil Bobryk), Radosław Bysewski (73 Sylwester Gąska), Edward Krawiecki (77 Michał Krużycki), Mateusz Bartoszek (77 Krystian Olejek), Jan Cal, Dawid Rubaśniak, Piotr Zeszutek- kapitan – Dawid Plichta (77 Mateusz Plichta) – Wojciech Piotrowicz – Ross Cooke, Daniel Gdula (66 Siokivaha Taufui Halaifuana), Michał Haznar, Stasio Maltby – Patryk Reksulak (77 Krystian Pogorzelski)*.
Sędziowie: Eki Fanlo- główny; Andoni Susperregi-Iragorri, Inigo Munoz-Cao- liniowi (wszyscy Hiszpania); Monika Macoń, Mateusz Ingarden- techniczni.
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Chris Hitt (trener główny), Morgan Stoddart (trener ataku), Gwesyn Price Jones (trener młyna), Maja Lindner (team manager), Osian Edwards (trener przygotowania fizycznego), Joel Parry (analityk video), Bartosz Chudzik (lekarz).

RET: Polska – Niemcy 21:16

Reprezentacja Polski seniorów Rugby XV pokonała w Gdyni Niemcy 21:16 w drugim meczu sezonu 2021/2022 Rugby Europe Trophy.

Przebieg meczu:
03:00 (05’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
03:03 (09’) – rzut karny Eduardo Stella
03:06 (26’) – rzut karny Eduardo Stella
03:13 (32’) – przyłożenie Hassan Rayan, podwyższenie Eduardo Stella
– – – – – – – – – – – – – 
06:13 (43’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
06:16 (45’) – rzut karny Eduardo Stella
09:16 (50’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
12:16 (56’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
15:16 (63’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
18:16 (68’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
21:16 (76’) – rzut karny Wojciech Piotrowicz
– – – – – – – – – – – – –
Gdynia, 13.11.2021, Polska v Niemcy  21:16 (3:13)
Punkty Polska: Wojciech Piotrowicz 21 (7K).

Punkty Niemcy: Eduardo Stella 11 (pd, 3K), Hassan Ryan 5 (P).
Skład Polski: Thomas Fidler (5 Marcin Siemaszko), Grzegorz Buczek, Radosław Bysewski (64 Sylwester Gąska), Edward Krawiecki, Mateusz Bartoszek, Jan Cal, Dawid Rubasniak, Piotr Zeszutek- kapitan – Dawid Plichta (59 Mateusz Plichta) – Wojciech Piotrowicz – Stasio Maltby, Michał Haznar- debiutant, Siokivaha Taufui Halaifuana (56 Patryk Reksulak), Ross Cooke (32 Szymon Sirocki) – Krystian Pogorzelski.
Rezerwa: Michał Gadomski, Krystian Olejek, Jakub Małecki.
Sędziowie: Saba Abulashvili- główny; Giga Mshveniradze, Shoti Tsagareishvili- liniowi (wszyscy Gruzja); Łukasz Jasiński, Tomasz Stępień- techniczni.
Komisarz: Kees Blaas (Holandia).
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Chris Hitt (trener główny), Morgan Stoddart (asystent trenera), Gwesyn Price Jones (asystent trenera), Maja Lindner (team manager), Osian Edwards (trener przygotowania fizycznego), Joel Parry (analityk video), Bartosz Chudzik (lekarz), Karol Grablowski (fizjoterapeuta), Kamil Łódzki (fizjoterapeuta).

Kubota zawodnik meczu

W zaległym meczu III kolejki ekstraligi rugby i zarazem ostatnim meczu  rundy jesiennej pokonaliśmy Posnanię Poznań 36:26 (19:12). Po raz kolejny jednym z najlepszych zawodników na boisku był Tevita Soafa. Tym razem filarz Tonga zagrał w III linii i był największym zagrożeniem w grze ofensywnej, a dodatkowo jak zawsze popisywał się twardymi zagraniami wdefensywie. Tevi został po meczu wyróżniony przez naszego partnera Kubota.


 

Immergas zawodnik meczu

Tradycyjne pomeczowe wyróżnienia i upominki od naszego sponsora Immergas Polska tym razem otrzymali: 

MichałMirosz – kapitan zespołu, Immergas zawodnik meczu

Piotr Karpiński – II kapitan zespołu, Immergas zawodnik meczu

Bartosz Kubalewski – Immergas zawodnik meczu (drużyna Posnanii)

Gratulacje !


 

Zaległy mecz III kolejki

06.11.2021 : Ekstraliga – III kolejka (zaległy mecz)
 
Master Pharm Rugby Łódź SA v KS Posnania Poznań  36:26 (19:12) 
Sędziowie: Dariusz Reks, Daniel Kowalski, Bartłomiej Gwozdecki
Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 11 (4pd, K), Toma Mchedlidze 5 (P), Tevita Soafa 5 (P), Maciej Orłowski 5 (P), Przemysław Dobijański 5 (P), Łukasz Rydzyński 5 (P). 
Punkty Posnania: Bartosz Kubalewski 10 (2P), Daniel Gdula 6 (3pd), Dawid Kinast 5 (P), Dawid Wołoch 5 (P).
Żółta kartka: Tevita Soafa (Master Pharm Rugby Łódź).
 
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramarenko
2. Cezary Plesiński
3. Toma Mchedlidze (64`Robert Kacprowicz)
4. Piotr Karpiński
5. Oleksandr Shevchenko
6(20). Davit Nibladze
7(17). Tevita Soafa (68`Szymon Witkowski)
8. Michał Mirosz
9(97). Paweł Urbaniak (80`Grzegorz Dułka)
10(30). Kamil Brzozowski
11(20). Przemysław Serafin (64`Łukasz Rydzyński)
12(33). Maciej Orłowski (61`Marek Miśkiewicz)
13. Przemysław Dobijański
14. Damian Wlaźlak
15. Krystian Pogorzelski
Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski
Kierownik: Grzegorz Białkowski
Lekarze: Adam Kwapisz, Błażej Wójtowicz
Fizjoterapeuta: Adam Żok
 
Skład Posnania Poznań
1.Przemysław Przybyła
2.Dawid Kinast
3.Jędrzej Paul
4.Dawid Wołoch
5.Aron Matuszewski (65`Piotr Waliszewski)
6.Carlos Canizales
7.Hugon Noszczyk (49`Maciej Paluch)
8.Mateusz Nitschke
9.Daniel Trybus
10.Domnik Machlik(48`Dawid Najdul)
11.Oskar Dębiński(52`Nestor Aquiare)
12.Daniel Gdula
13.Bartosz Kubalewski (70`Adrian Byczwarow)
14.Jezus Canizales
15.Wojciech Kapustka (48`Michał Wrona)
Trener: Dominik Machlik