Bohater Meczu

Podczas 29 Finału WOŚP wylicytowany został tytuł „Bohatera Meczu”. Nagroda była nietypowa, a  zwycięzca aukcji 2021 otrzymał dość nietypowe uprawnienia: honorowe rozpoczęcie ekstraligowego meczu w naszej koszulce meczowej, możliwość wejścia na boisko i do szatni zawodników oraz przebywania na ławce rezerwowych, z  pamiątkowym wpisem do protokołu włącznie. Dodatkowo nasz Bohater otrzymał przed meczem pamiątkową grafikę z licytacji oraz piłkę z podpisami zawodników.

Konto Wielkiej Orkiestry zostało zasilone, ale nie koniec na tym. Ponieważ zwycięzcą internetowej licytacji był jeden z naszych najwierniejszych kibiców i przyjaciół rugby, więc postanowił ją przekazać na rzecz innej potrzebującej pomocy osoby. Teraz już wiemy, że zyskaliśmy kolejnych kibiców rugby.

Przedstawiamy „Bohatera Meczu”, którym był trzynastoletni OLIWIER BAJUR. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niego obniżone napięcie mięśniowe oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Od samego początku włączona została rehabilitacja. Z roku na rok przybywała lista kolejnych specjalistów, którzy szukali podłoża nieprawidłowego rozwoju. W listopadzie 2011 roku zdiagnozowano u Oliwierka bardzo rzadką chorobę genetyczną: Zespół Coffin-Lowry. To choroba nieuleczalna, powodująca trwałe zaburzenie rozwoju psychoruchowego. Oliwier wymaga wielospecjalistycznej opieki, rehabilitacji i systematycznej stymulacji rozwoju (psycholog, logopeda, pedagog). Największe, widoczne postępy w rozwoju psycho-ruchowym dają Oliwierkowi turnusy rehabilitacyjne. Oliwier w 2019 roku rozpoczął również delfinoterapię na Ukrainie, która zaczyna usprawniać rozwój intelektualny. Niezbędne jest kontynuowanie leczenia usprawniającego, co wiąże się z koniecznością pobytu na kolejnych turnusach rehabilitacyjnych. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewnia, co najmniej 5-6 turnusów w roku. Roczny koszt pobytu na turnusach oraz delfinoterapii to ponad 40 tys. zł, które przekraczają możliwości możliwości jego mamy. I tu pojawia się wspaniała i zdeterminowana  osoba – mama Małgorzata Bajur. W celu walki o zdrowie syna założona została Fundacja Promocji Zdrowia i Sztuki ”Artsante”. Tak więc mamy wspólne hasło: Walczyć i Wygrywać !