Bez kategorii

IX kolejka Ekstraligi

Master Pharm Rugby Łódź – RC Lechia Gdańsk 29:24 (12:7)
Master Pharm: Oleksandr Shevchenko 15 (3P), Vitalij Kramarenko 5 (P), Elguja Kikvadze 5 (P), Kamil Brzozowski 4 (2pd).
Lechia: Milan Kossakowski 5 (P), Colin Nyaoda 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P), Toring Sachin 5 (pd, K), Paweł Boczulak 2 (pd), Payi Xolela 2 (pd).
Żółta kartka: Polomea Kata Finau (Master Pharm).

RC Arka Gdynia – Up Fitness Skra Warszawa 12:57 (0:29)
Arka: Adam Litwińczuk 5 (P), Dominik Mochyła 5 (P), Dawid Banaszek 2 (pd).
Skra: Paul Walters 22 (2P, 6pd), Arkadiusz Janeczko 10 (2P), Marcin Maciejewski 5 (P), Mateusz Gołuchowski 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Vaha Halaifonua 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P).


 

Udane zakończenie rundy

IX kolejka Ekstraligi – sobota 19.11 Stadion Miejski w Łodzi Al. Unii 2
godz.12,00
Master Pharm Rugby Łódź – RC Lechia Gdańsk 29:24 (12:7)
Punkty dla Master Pharm Rugby Łódź: Oleksandr Szewczenko -15 (3×5), Elguja Kikvadze -5, Witalij Kramarenko -5, Kamil Brzowski -4 (2×2).
Punkty dla RC Lechia Gdańsk: Milan Kossakowski -5, Andile Ngonyama -5, Grzegorz Buczek -5, Torning Sachin -5, Paweł Boczulak -2
Sędziowie: Łukasz Jasiński, Tomasz Stępień, Przemysław Filar.
Żółta kartka: Polomea Kata Finau.
Skład Master Pharm Rugby Łódź: 1. Vitalii Kramarenko, 2. Cezary Plesiński, 3. Toma Mchedlidze (59`Robert Kacprowicz), 4. Piotr Karpiński, 5. Oleksandr Szewczenko, 6. Davit Nibladze, 7. Eryk Chain, 8. Szymon Witkowski (70`Patryk Olejnik), 9. Elguja Kikvadze, 10. Kamil Brzozowski (61`Hubert Lewandowski), 11. Dymtro Prodeus (75`Łukasz Chain), 12. Przemysław Dobijański, 13. Polomea Kata Finau, 14. Damian Wlaźlak (41`Patryk Chain), 15. Krystian Pogorzelski. Rezerwa: Szymon Krupa, Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski, Fizjo: Adam Żok.
Skład RC Lechia Gdańsk: 1. Igor Olszewski (63`Jerzy Wojnicz), 2. Grzegorz Buczek, 3. Andile Ngonyama, 4. Milan Kossakowski, 5. Michał Krużycki (45`Radosław Dabkiewicz), 6. Colin Nyaoda, 7. Marek Płonka, 8. Krzysztof Smoliński, 9. Paweł Boczulak (61`Rafał Janeczko), 10. Sachin Toring, 11. Bartosz Kruszczyński, 12. Zavien Klaasen, 13. Robert Wójtowicz, 14. Olaf Niespodziany,15. Xolela Payi
Trener: Paweł Lipkowski, Fizjo: Robert Cajzer

Turniej CLK II liga kadetów

W piątek 11 listopada 2022 roku został rozegrany pierwszy turniej w ramach MPK – II liga kadetów U16 rugby „10” sezonu 2022/23.

Miejsce zawodów: MOSiR Łodzianka w Łodzi ul. Małachowskiego 5/7

Sędzia główny: Mirosław Żórawski, turniejowi: Cezary Plesiński i Hubert Lewandowski

Czas gry 2 x 12 min (łączny czas gry każdego zespołu 72 min)

Zabezpieczenie medyczne: Hajda – Med (dwóch ratowników medycznych)

Uczestnicy turnieju:

1. Budowlani Rugby SA (gospodarz turnieju)

2. Arka Gdynia

3. Arka Rumia

4. Rugby Olsztyn

Wyniki rozegranych spotkań:

g.12,00 1-4. Budowlani Rugby SA – Rugby Olsztyn 46:0 (24:0)

sędzia Cezary Plesiński – bez kar – bez kontuzji

g.12,30 2-3. Arka Gdynia – Arka Rumia 24:5 (17:0)

sędzia Cezary Plesiński – bez kar – bez kontuzji

g.13,00 4-3. Rugby Olsztyn – Arka Rumia 7:52 (0:24)

sędzia Cezary Plesiński – bez kar – bez kontuzji

g.13,30 2-1. Arka Gdynia – Budowlani Rugby SA 43:5 (19:5)

sędzia Mirosław Żórawski – bez kar – bez kontuzji

g.14,00 4-2. Rugby Olsztyn – Arka Gdynia 0:66 (0:31)

sędzia Hubert Lewandowski – bez kar – bez kontuzji

g.14,30 3-1. Arka Rumia – Budowlani Rugby SA 0:7 (0:0)

sędzia Hubert Lewandowski – bez kar – bez kontuzji

Klasyfikacja końcowa:

1. Arka Gdynia                              9     133:10

2. Budowlani Rugby SA (Łódź)     7      58:43

3. Arka Rumia                               5      57:38

4. Rugby Olsztyn                           3      7:164

Opracowanie: Mirosław Żórawski

Organizator – sędzia główny zawodów


 

BIOFARM dalej sponsorem Akademii

To już kolejny sezon objęcia patronatem naszej Akademii Rugby przez firmę BIOFARM. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie !

Zapraszamy na stronę https://www.biofarm.pl/ i przedstawiamy info o firmie:

Biofarm Sp. z o.o. jest rodzinną, poznańską firmą farmaceutyczną, która od ponad 30 lat dba o zdrowie pacjentów. Nasze portfolio obejmuje ponad 180 zarejestrowanych produktów, które są dostępne w kraju oraz poza granicami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie odważne myślenie naszych pracowników –  zespołu, który w trosce o ludzkie zdrowie poszukuje nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych.

Nasze marki odpowiadają na najpilniejsze potrzeby zdrowotne i wspierają pacjentów w leczeniu chorób. Produkty firmy Biofarm polecają lekarze oraz farmaceuci. Wiedzą, że zapewniamy jakość na każdym etapie rozwoju i produkcji.

Zatrudniamy zespół składający się ze specjalistów oraz ekspertów, którzy codziennie realizują misję firmową. Napędza nas pasja, ponieważ przyświeca nam jeden cel – wspieranie zdrowia pacjentów.


 

 

 

 

VIII kolejka Ekstraligi

RC Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 28:32 (19:10)
Lechia: Paweł Boczulak 10 (2pd, 2K), Torning Sachin 8 (P, K), Zavien Klaasen 5 (P), Krzysztof Smoliński 5 (P).
Budowlani: Nkululeko Ndlovu 17 (P, 3pd, 2K), Panashe Dube 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P).
Żółte kartki: Grzegorz Buczek, Robert Kwiatkowski (Lechia), Wojciech Brzezicki (Budowlani).

Up Fitness Skra Warszawa – Master Pharm Rugby Łódź 30:29 (17:17)
Skra: Paul Walters 12 (3pd, 2K), Bercho Botha 5 (P), Martin Mangogo 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Daniel Gdula 3 (K).
Master Pharm: Vitalii Kramarenko 10 (2P), Patryk Chain 6 (3pd), Krzysztof Justyński 5 (P), Dmytro Prodeus 5 (P), Polomea Kata Finau 3 (DG).
Żółte kartki: Daniel Trybus (Skra), Polomea Kata Finau (Master Pharm).

RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków 52:19 (33:12)
Orkan: Marcin Krześniak 10 (2P), Michał Kępa 8 (4pd), Artem Zarovnyi 5 (P), Bartłomiej Sadowski 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Michał Gadomski 5 (P), Filip Szufliński 5 (P), Pieter William Steenkamp 4 (2pd).
Juvenia: Andrii Lavtakov 5 (P), Peet Vorster 5 (P), Rafał Lewicki 5 (P), Arsenii Pastukhov 2 (pd).

KS Posnania Poznań – Awenta Pogoń Siedlce 10:36 (10:22)
Posnania: Dawid Najdul 5 (P), Michał Hebda 5 (pd, K).
Pogoń: Kacper Skup 15 (3P), Mamuka Chanchibadze 11 (4pd, K), Giorgi Maisuradze 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P).
Żółte kartki: Jesus Canizales, Arkadiusz Białachowski (Posnania), Dawid Lorentowicz, Eduard Vertyletskyi (Pogoń).

Bolesna porażka w Warszawie

29.10.2022 UP Fitness Skra Warszawa – Master Pharm Rugby Łódź 29:30 (17:17)

Punkty Up Fitness Skra Warszawa: Paul Walters 12 (3pd, 2K), Bercho Botha 5 (P), Martin Mangogo 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Daniel Gdula 3 (K).

Punkty dla Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko 10 (2P), Patryk Chain 6 (3pd), Krzysztof Justyński 5 (P), Dmytro Prodeus 5 (P), Polomea Kata Finau 3 (drop).

Żółte kartki: Daniel Trybus (Skra), Polomea Kata Finau (Master Pharm).

Skład Master Pharm Rugby Łódź:1. Vitalii Kramarenko, 2. Cezary Plesiński, 3. Toma Mchedlidze, 4. Piotr Karpiński, 5. Oleksandr Shevchenko (72` Szymon Witkowski), 6. Davit Nibladze (80`Robert Kacprowicz), 7. Krzysztof Justyński (14`Patryk Olejnik), 8. Eryk Chain, 9. Elguja Kikvadze, 10. Patryk Chain, 11. Dmytro Prodeus, 12. Przemysław Dobijański, 13. Polomea Kata Finau, 14. Damian Wlaźlak, 15. Hubert Lewandowski.


 

VII kolejka Ekstraligi

Edach Budowlani Lublin – UP Fitness Skra Warszawa 24:24 (9:6)  
Budowlani: Nkululeko Ndlovu 14 (pd, 4K), Marzuq Maarman 5 (P), Bartłomiej Jasiński 5 (P).
Skra: Paul Walters 9 (3K), Daniel Gdula 5 (pd, K), Daniel Kosiorek 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P).
Żółte kartki: Oleksii Novikov, Grzegorz Szczepański (Budowlani), Arkadiusz Janeczko, Martin Mangogo (Skra).

Master Pharm Rugby Łódź v MKS Ogniwo Sopot 5:15 (5:9)
Master Pharm: Oleksandr Shevchenko 5 (P).
Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 15 (5K).
Żółta kartka: Thomas Fidler (Ogniwo).

RC Lechia Gdańsk v Posnania Poznań 69:26 (41:7)
Lechia: Robert Wójtowicz 15 (3P), Toring Sachin Venketsh 14 (2P, 2pd), Payi Xolela 9 (P, 2pd), Rafał Janeczko 6 (3pd), Michał Krużycki 5 (P), Dillon Afrika 5 (P), Bartosz Kruszczyński 5 (P), Zavien Klaasen 5 (P), Igór Górniewicz 5 (P).
Posnania: Michał Hebda 6 (3pd), Dawid Kinast 5 (P), Dawid Najdul 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P), Michał Wrona 5 (P).
Żółte kartki: Marek Płonka Jr, Zavien Klaasen, Sylwester Koper (Lechia), Bondo Vardosanidze, Wojciech Kapustka (Posnania).

RzKS Juvenia Kraków v MKS Awenta Pogoń Siedlce 43:8 (22:3)
Juvenia: Riaan van Zyl 13 (5pd, K), Arsenii Pastukhov 10 (2P), Peet Vorster 5 (P), Arkadiusz Korusiewicz 5 (P), Błażej Piotrowski 5 (P), Andrii Matsiuk 5 (P).
Pogoń: Przemysław Rajewski 5 (P), Mamuka Chanchibadz 3 (K).
Żółte kartki: Andrii Matsiuk (Juvenia), Kacper Boruc (Pogoń).

RC Arka Gdynia v RC Orkan Sochaczew 5:115 (0:59)
Arka: Marcin Wolszon 5 (P).
Orkan: Pieter Steenkamp 55 (5P, 15pd), Bartłomiej Sadowski 10 (2P), Jonathan O’Neill 10 (2P), Michał Szwarc 10 (2P), Artem Zarovnyi 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P), Kamil Zieliński 5 (P), Oktawian Polakowski 5 (P), Adrian Pętlak 5 (P).
Żółta kartka: Dominik Mochyła (Arka).


 

Porażka z Ogniwem

Stadion Miejski ŁKS Al. Unii 2, sobota 22.10 godz.17,00
Master Pharm Rugby Łódź – MKS Ogniwo Sopot 5:15 (5:9)
Sędziowie: Tomasz Stępień, Dariusz Reks, Mateusz Kaczmarek
Punkty dla Master Pharm Rugby Łódź: Oleksandr Shevchenko-5
Punkty dla Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz-15 (5×3)
żółta kartka Thomas Fidler (Ogniwo)
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramarenko
2. Cezary Plesiński
3. Toma Mchedlidze (80`Robert Kacprowicz)
4. Piotr Karpiński
5. Oleksandr Shevchenko
6. Davit Nibladze(79`Eryk Chain)
7. Krzysztof Justyński (60`Przemysław Serafin)
8. Patryk Olejnik (59`Szymon Witkowski)
9. Elguja Kikvadze
10. Patryk Chain
11. Dmytro Prodeus
12. Przemysław Dobijański
13. Polomea Kata Finau
14. Damian Wlaźlak
15. Hubert Lewandowski
Trenerzy: Przemysław Szyburski,Mirosław Żórawski
Kierownik: Grzegorz Białkowski, Lekarz; Błażej Wójtowicz, Fizjo: Maciej Graczyk
Skład MKS Ogniwo Sopot:
1. Kakha Kavtaradze (74`Sylwester Gąska)
2. Jakub Burek
3. Thomas Fidler
4. Ed Krawiecki (30`Jan Mroziński)
5. Piotrowski Adam (72`Dmytro Mokretsov)
6. Stanisław Powała -Niedźwiecki (55`-65` kara Sylwester Gąska, 65`Wiktor Wilczuk))
7. Konstantyn Bezverkhyi (80`Maciej Żarczyński)
8. Piotr Zeszutek
9. Mateusz Plichta
10. Wojciech Piotrowicz
11. Kacper Drewczyński
12. Adrian Seerane
13. Dwayne Burrows
14. Robert Olszewski
15. Roman Zhuk
Trener Karol Czyż, kierownik Marek Matłach, fizjo Rafał Antoniak

 
 
 
973
Liczba odbiorców
15
Aktywność
 

Niższy -2,3x

wynik dystrybucji
Promuj post
 
5
 
 
1 udostępnienie
 
Lubię to!
 

 

 
 
Komentarz
 
 
Udostępnij
 
 

VI kolejka Ekstraligi

UP Fitness Skra Warszawa – RC Lechia Gdańsk 80:0 (38:0)
Skra: Paul Walters 40 (3P, 11pd, K), Faiva Faiva 10 (2P), Marcin Maciejewski 5 (P), Arkadiusz Janeczko 5 (P), Bercho Botha 5 (P), Martin Mangogo 5 (P), Miłosz Kasiński 5 (P), Ksawery Struss 5 (P).
Czerwone kartki: Bercho Botha (Skra), Radosław Dabkiewicz (Lechia)
KS Posnania Poznań – RzKS Juvenia Kraków 42:40 (18:19)
Posnania: Michał Hebda 12 (3pd, 2K), Baydo Vardosanidze 10 (2P), Dawid Kinast 5 (P), Akaki Murachashvili 5 (P), Levaki Kohalidze 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P).
Juvenia: Riaan van Zyl 13 (P, 4pd), KP 7, Rafał Lewicki 5 (P), Hanreco van Zyl 5 (P), Andrii Matsiuk 5 (P), Arsenii Pastukhov 5 (P).
Żółte kartki: Levaki Kohalidze, Baydo Vardosanidze, Przemysław Przybyła (wszyscy Posnania), Marcin Morus (Juvenia).
RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Łódź 24:30 (10:15)
Orkan: Jonathan O’Neill 10 (2P), Pieter Steenkamp 9 (3pd, K), Michał Gadomski 5 (P).
Master Pharm: Vitalii Kramarenko 15 (3P), Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2 K), Krzysztof Justyński 5 (P).
MKS Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 30:24 (19:13)
Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 10 (2pd, 2 K), Piotr Zeszutek 10 (2P), Adam Piotrowski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P).
Budowlani: Ndlovu Kkululeko 14 (pd, 4K), Robizon Kelberashvili 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P).
Żółte kartki: Thomas Fidler, Roman Zhuk (obaj Ogniwo), Grzegorz Szczepański (Budowlani).
Awenta Pogoń Siedlce – RC Arka Gdynia 17:25 (10:7)
Pogoń: Mamuka Chanchibadze 7 (P, pd), Przemysław Rajewski 5 (P), Kacper Skup 5 (P).
Arka: Dawid Banaszek 10 (2pd, 2 K), Dominik Mochyła 5 (P), Patrick Steindl 5 (P), Mykola Karasevych 5 (P).
Żółta kartka: Dawid Lorentowicz (Pogoń).

Mistrz Polski pokonany

VI kolejka Ekstraligi, sobota 08.10 godz.16,00
RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby Łódź 24:30 (10:15)
Sędziowie: Łukasz Jasiński, Bartłomiej Gwozdecki, Kamil Mikołajczyk
Punkty dla Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko 15 (3×5), Krzysztof Justyński 5, Kamil Brzozowski 10 (3×2, 2×3).
żółta kartka: Patryk Olejnik
Skład Master Pharm Rugby Łódź:
1. Vitalii Kramarenko
2. Cezary Plesiński
3. Toma Mchedlidze
4. Piotr Karpiński
5. Oleksandr Szewczenko
6. Davit Nibladze (70`Patryk Olejnik)
7. Krzysztof Justyński (63`Szymon Witkowski)
8. Eryk Chain
9. Elguja Kikvadze
10 Kamil Brzozowski
11. Przemysław Dobijański
12. Patryk Chain
13. Polomea Kata Finau
14. Dmytro Prodeus
15. Krystian Pogorzelski (75`Damian Wlaźlak)
Rezerwowi: Przemysław Serafin, Robert Kacprowicz, Hubert Lewandowski.
Trenerzy: Przemysław Szyburski i Mirosław Żórawski.
Kierownik: Grzegorz Białkowski, Fizjoterapeuta: Adam Żok