Przed sezonem 2022/23

Promocja Miasta Łodzi: wsparcie finansowe z WYDZIAŁU SPORTU UMŁ

Sponsor tytularny: MASTER PHARM

Sponsor strategiczny: WIZJA  MED.

Ostatnio  pozyskany nowy sponsor: SAWO GRUZ

Na koszulkach meczowych znajdują się logotypy sponsorów zespołu: Master Pharm, Wizja Med, Immergas, Veolia, Primavera, Toyota Łódź, Erbi group, Bio Medical Pharma.

Pełna lista sponsorów wraz z linkami znajduje się na oficjalnej stronie Klubu  www.rugbylodz.pl . Zapraszamy na nasz aktywny profil na facebook Budowlani SA ŁÓDŹ. Jesteśmy również na Instagramie: rugby_walczyc_i_wygrywac. Można nas znaleźć w YouTube na kanale Walczyć i Wygrywać, a mecze oglądać na kanale YT Ekstraliga Rugby.

Osoby funkcyjne w Klubie:

Prezes Zarządu: Krzysztof Serafin

Dyrektor Sportowy: Mirosław Żórawski

Kierownik zespołu: Grzegorz Białkowski

Sztab szkoleniowy:

Przemysław Szyburski – trener główny

Mirosław Żórawski – II trener

Błażej Wójtowicz – lekarz zespołu

Adam Kwapisz – konsultant medyczny

Adam Żok – konsultant fizjoterapii

LISTA ZAWODNIKÓW:

Lp Nazwisko i imię Rocznik Pozycja Uwagi
1.        Brzozowski Kamil 1998  Łącznik ataku  
2.        Chain Łukasz 2000 Skrzydłowy  
3.        Chain Patryk 2003 Łącznik ataku U20, senior 7
4.        Chain Eryk 2003 III linia U20, senior 7
5.        Dobijański Przemysław 2001 Śr/skrz/obrońca Senior 7
6.        Dułka Grzegorz 1987 Uniwersalny  
7.        Finau Polomea Kata 2000 Środkowy ataku Tonga
8.        Justyński Krzysztof 1987 II – III linia  
9.        Kacprowicz Robert 1998 Filar  
10.    Karpiński Piotr 1989 II linia KAPITAN
11.    Kikvadze Elguja 1998 Łącznik młyna Gruzja
12.    Kramarenko Vitalii 1987 I linia Kadra Ukrainy
13.    Krupa Szymon 2004 Skrzydłowy ataku Akademia RSA
14.    Lewandowski Hubert 2000 obrońca  
15.    Mchedlidze Toma 1984 Filar Gruzja/PL
16.    Nibladze Davit 1987 III linia/młynarz Gruzja
17.    Olejnik Patryk 2000 III linia  
18.    Orłowski Maciej 1988 Środkowy ataku  
19.    Plesiński Cezary 1999 Młynarz  
20.    Pogorzelski Krystian 1996 Obrońca Senior 7 i XV
21.    Prodeus Dmytro 1998 Skrzydłowy ataku Ukraina
22.    Rydzyński Łukasz 1989 Uniwersalny  
23.    Serafin Przemysław 1997 II – III linia  
24.    Shevchenko Oleksandr 1997 II linia Ukraina
25.    Urbaniak Paweł 1987 Łącznik ataku  
26.    Witkowski Szymon 1997 II-III linia  
27.    Wlaźlak Damian 1997 Skrzydłowy ataku  

 

Nowi zawodnicy:

Łukasz Chain, Patryk Chain, Eryk Chain – trzej dobrze zbudowani bracia, młodzi i bardzo obiecujący zawodnicy wypożyczeni na sezon ze Skry Warszawa, bliźniacy  Patryk i Eryk to reprezentanci Polski U20 oraz seniorów w rugby 7

Polomea Kata Finau – atletycznie zbudowany zawodnik  z Tonga, który ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Japonii, był z nami całą rundę wiosenną, lecz z powodu zakazu transferowego zagrał tylko w 3 meczach

Elguja Kikvadze – szybki łącznik z Gruzji, który z  powodu zakazu transferowego zagrał  z nami tylko dwa mecze

Dmytro Prodeus  – silny zawodnik z Ukrainy, który trenował z nami całą rundę, ale z powodu zakazu transferowego dokończył sezon w Białymstoku

Krzysztof Justyński – doświadczony zawodnik młyna, powrót po sezonie przerwy

Prowadzone są również międzynarodowe rozmowy oraz trwają poszukiwania nowych wartościowych zawodników do czasu zamknięcia  okienka transferowego (09.09).

Ubytki w składzie:

Michał Mirosz – przejście do Skry Warszawa

Adrian Seerane – przejście do Ogniwa Sopot

Tevita Soafa – wyjazd do Francji  (Federal 1 – AASS Rugby)

Mateusz Matyjak – po odnowionej kontuzji zakończył swoją przygodę z rugby

Główna baza szkoleniowa to nadal obiekt MOSiR Łodzianka, tam zadomowiliśmy się na dobre i tam odbędą się dwa pierwsze spotkania. Pozostałe dwa mecze zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim, ustalonym przez operatora obiektów MAKiS. Wszystkie mecze będą transmitowane na kanale YT Ekstraliga Rugby (wymóg dyscyplinarny), a jeden mecz z każdej kolejki na platformie sport.tvp.pl na podstawie umowy PZR i TVP Sport (tylko finał na kanale otwartym TVP Sport).

            W okresie przygotowawczym rozpoczętym dość wcześnie w porównaniu z innymi klubami, bo już 19 lipca zajęcia prowadzone były na boisku MOSiR Łodzianka i w Centrum Vera Sport. W ramach przygotowań drużyna wzięła udział w turnieju plażowym Beach Side Rugby – Manufaktura 2022 (06.08).