XVIII kolejka Ekstraligi

11.06.2022 : Ekstraliga – XVIII kolejka

Up Fitness Skra Warszawa v RC Lechia Gdańsk  55:26 (19:26)  /Adrian Pawlik, Michał Jaczek, Emil Kozioł/
Punkty Skra: Patryk Chain 20 (2P, 5pd), Siokivaha Taufui Halaifuana 15 (3P), Jan Cal 5 (P), Bercho Botha 5 (P), Jonathan O’Neill 5 (P), Violeti Kolo 5 (P).
Punkty Lechia: Paweł Boczulak 11 (P, 3pd), Robert Wójtowicz 10 (2P), Bartosz Kruszczyński 5 (P).
Żółte kartki: Mateusz Gołuchowswki, Jonathan O’Neill, Kamil Matysiak (wszyscy Skra).
Czerwona kartka: Dawid Wesołowski (Lechia).

RC Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków  38:22 (21:8)  /Dariusz Reks, Dariusz Pawlicki, Oktawian Polakowski/
Punkty Orkan: Michał Kępa 13 (P, 4pd), Mateusz Pawłowski 10 (2P), Michał Gadomski 5 (P), Kamil Zieliński 5 (P), Edwin Jansen 5 (P).
Punkty Juvenia: 7-KP, Krzysztof Gola 5 (P), Sam Phiri 5 (P), Riaan van Zyl 5 (pd, K).
Żółte kartki: Adam Lewandowski (Orkan), Cruz Miodowsky (Juvenia).

MKS Ogniwo Sopot v RC Arka Gdynia  13:26 (6:19)  /Łukasz Jasiński, Dominik Jastrzębski, Mirosław Szczepański/
Punkty Ogniwo: Jakub Możejko 6 (2K), Kakha Kavtaradze 5 (P), Wojciech Piotrowicz 2 (pd).
Punkty Arka: Anton Shashero 16 (2P, 3pd), Szymon Sirocki 5 (P), Philip Botha 5 (P).
Żółte kartki: Łukasz Anuszkiewicz, Wojciech Karol, Irakli Tsivtsivadze (wszyscy Ogniwo).

Master Pharm Rugby Łódź v Edach Budowlani Lublin  26:38 (19:14)  /Mateusz Ingarden, Daniel Skonieczny/
Punkty Master Pharm: Kamil Brzozowski 6 (3pd), Przemysław Dobijański 5 (P), David Nibladze 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Oleksandr Shevchenko 5 (P).
Punkty Budowlani: Nkululeke Ndlouu 23 (P, 3pd, 4K), Grzegorz Szczepański 5 (P), Berendt Potgieter 5 (P), Gerhardus Pretorius 5 (P).
Żółta kartka: Adrian Seerane (Master Pharm).

12.06.2022 : Ekstraliga – XVIII kolejka

Posnania Poznań v Awenta Pogoń Siedlce  24:33 (7:20)  /Dominik Jastrzębski, Łukasz Jasiński, Dariusz Pawlicki/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 19 (P, 3pd, K), Wojciech Kapustka 5 (P).
Punkty Pogoń: Mamuka Chanchibadze 18 (3pd, 4K), Rati Asatiani 5 (P), Łukasz Korneć 5 (P), Patelesio Sili 5 (P).
Żółte kartki: Michał Hebda, Jesus Canizales, Jędrzej Paul (wszyscy Posnania), Kacper Skup, Patelesio Sili  (obaj Pogoń).